Δράση αλληλεγγύης για τους πλημμυροπαθείς μαθητές και μαθήτριες

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες καλησπέρα.

Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας ήρθε σε επικοινωνία με το 1ο Γυμνάσιο Παλαμά ν. Καρδίτσας για να εκφράσει αρχικά τη συμπαράστασή του στην εκεί χειμαζόμενη σχολική κοινότητα και στη συνέχεια για να ρωτήσει ποια αγαθά χρειάζονται άμεσα οι πλημμυροπαθείς μαθητές και μαθήτριες. Η διεύθυνση του Γυμνασίου Παλαμά  μας απάντησε άμεσα εκφράζοντας τις ευχαριστίες της για την πρωτοβουλία μας και σημείωσε ότι υπάρχει ανάγκη για τα εξής:
Γραφικά είδη : στιλό, μολύβια, τετράδια (30, 40 και 50 φύλλων), τετράδια με θέματα και σπιράλ, γομολάστιχες, διορθωτικά, ξύστρες, χαρτί Α4.
Κάλτσες : μόνο καινούργιες διαφόρων μεγεθών.
Τα προϊόντα θα παραδίδονται από τους μαθητές και τις μαθήτριες στη διεύθυνση του σχολείου μας στον 1ο όροφο.
Το σχολείο μας, όπως γνωρίζετε, έχει μακρά παράδοση στις δράσεις αλληλεγγύης και για αυτό παρακαλούμε θερμά να στηρίξετε και αυτή τη φορά την κίνησή μας ώστε να συγκεντρώσουμε όσο το δυνατόν περισσότερα προϊόντα, τα οποία θα αποστείλουμε τάχιστα στο 1ο Γυμνάσιο Παλαμά. Το χρονικό όριο είναι ως τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2023.
Σας ευχαριστούμε θερμά.