Εγγραφές μαθητών/μαθητριών Β’ & Γ’ γυμνασίου σχολ. έτους 2024-25

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής στο Γυμνάσιο των μαθητών/μαθητριών της Β& Γ’ Γυμνασίου, κάθε κηδεμόνας καταθέτει με κάθε πρόσφορο τρόπο στη Διεύθυνση του σχολείου μέχρι την έναρξη των μαθημάτων του σχολικού έτους υπεύθυνη δήλωση υπόδειγμα παρακάτω (σε pdf και σε word) στην οποία να δηλώνεται η νόμιμη άσκηση της κηδεμονίας. Επίσης δηλώνεται η αποδοχή της ηλεκτρονικής ενημέρωσης για ζητήματα της πορείας φοίτησης του/της μαθητή/τριας, καθώς και η ηλεκτρονική διεύθυνση για την παραλαβή των ηλεκτρονικών μηνυμάτων.

Στην περίπτωση διάσπασης της συμβίωσης, είτε αυτή έχει συντελεσθεί με γάμο ή με σύμφωνο συμβίωσης των κηδεμόνων θα πρέπει να υποβάλλονται δύο υπεύθυνες δηλώσεις με τα προσωπικά τους στοιχεία.

Η ενυπόγραφη υπεύθυνη δήλωση μπορεί να σταλεί ηλεκτρονικά στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του σχολείου (gym1kalam@sch.gr) είτε μέσω e-gov είτε με επικύρωση από ΚΕΠ αφού σκαναριστεί ή φωτογραφηθεί. Μπορείτε επίσης να καταθέσετε την ΥΔ στο σχολείο.

Υ-Δ-ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ-ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ-ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ-23-24-Β-Γ-ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ