Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 08.30 το πρωί πραγματοποιήθηκε στην αυλή του σχολείου μας ο καθιερωμένος αγιασμός για το νέο σχολικό έτος. Τον αγιασμό τέλεσε ο Μητροπολίτης Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς κος Ιουστίνος παρουσία του Δημάρχου Καλαμαριάς κου Ι. Δαρδαναμανέλλη, αντιδημάρχων, δημοτικών συμβούλων, των εκπαιδευτικών του Γυμνασίου και του Λυκείου και των μαθητών και μαθητριών. Η διεύθυνση και οι διδάσκοντες του σχολείου εύχονται στους μαθητές και στις μαθήτριές τους καλή σχολική χρονιά και καλή πρόοδο.
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/09/received_848400923437998-1024x618.jpeg)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2023/09/received_328960786194203-1024x461.jpg)