Αποτελέσματα εξετάσεων – Αναβαθμολόγηση γραπτών

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024 και ώρα 12:00 ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς “Φροντιστήριον Τραπεζούντος” εξέδωσε τα αποτελέσματα των προαγωγικών και απολυτήριων εξετάσεων για το τρέχον σχολικό έτος.

Οι τελικοί έλεγχοι επίδοσης έχουν σταλεί ηλεκτρονικά.

Το πρόγραμμα των επαναληπτικών εξετάσεων του Σεπτεμβρίου θα ανακοινωθεί την επόμενη εβδομάδα. Η ύλη των μαθημάτων είναι η ίδια με την περίοδο του Ιουνίου και έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Σύμφωνα με το ΠΔ 126/ΦΕΚ 211/11-11-2016 μέσα σε δύο (2) εργάσιμες ημέρες από την έκδοση των αποτελεσμάτων οι κηδεμόνες των μαθητών μπορούν να υποβάλουν αίτηση στο σχολείο, με την οποία ζητούν την αναβαθμολόγηση γραπτού δοκιμίου. Η αίτηση συνοδεύεται με το προβλεπόμενο παράβολο για κάθε γραπτό δοκίμιο.

Ευχόμαστε σε όλες και σε όλους καλό καλοκαίρι!