Αρχική

Σας καλωσορίζουμε στο νέο, ανανεωμένο δικτυακό τόπο του σχολείου μας, του Πρώτου Γυμνασίου της Καλαμαριάς. Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το σχολείο μας, την ιστορία του, την καθημερινή λειτουργία του, τις δραστηριότητες και τα προγράμματα που υλοποιούνται από τους μαθητές και τους καθηγητές του.

Υπάρχει επίσης υλικό για τα μαθήματα όπως και τις αθλητικές, εικαστικές, μουσικές και άλλες εκδηλώσεις στις οποίες συμμετέχουμε. Ακόμα φωτογραφίες από τις περιβαλλοντικές εκδρομές, τα λευκώματα της κάθε χρονιάς, εργασίες μαθητών του σχολείου μας και άλλα πολλά…

Πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου 2017Πρόγραμμα επαναληπτικών εξετάσεων Ιουνίου 2017Παράταση προθεσμίας ηλεκτρονικών δηλώσεων προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.

apo_psila2