Αρχική

Σας καλωσορίζουμε στο νέο, ανανεωμένο δικτυακό τόπο του σχολείου μας, του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς “Φροντιστήριον Τραπεζούντος”. Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το σχολείο μας, την ιστορία του, την καθημερινή λειτουργία του, τις δραστηριότητες και τα προγράμματα που υλοποιούνται από τους μαθητές και τους καθηγητές του.

Υπάρχει επίσης υλικό για τα μαθήματα όπως και τις αθλητικές, εικαστικές, μουσικές και άλλες εκδηλώσεις στις οποίες συμμετέχουμε. Ακόμα φωτογραφίες από τις περιβαλλοντικές εκδρομές, τα λευκώματα της κάθε χρονιάς, εργασίες μαθητών του σχολείου μας και άλλα πολλά…

Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του υφυπουργού Πολιτικής Προστασίας, αναστέλλεται από την Πέμπτη 4 Μαρτίου 2021 η δια ζώσης λειτουργία του γυμνασίου και τίθεται άμεσα σε ισχύ η τηλεκπαίδευση.

Οδηγίες του ΕΟΔΥ: “Μέτρα προφύλαξης από τον ιό SARS-Cov-2 που προκαλεί τη νόσο COVID-19”

Ενημερωτικά φυλλάδια του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη

Επικοινωνία με το σχολείο