Αρχική

Σας καλωσορίζουμε στο νέο, ανανεωμένο δικτυακό τόπο του σχολείου μας, του Πρώτου Γυμνασίου της Καλαμαριάς. Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το σχολείο μας, την ιστορία του, την καθημερινή λειτουργία του, τις δραστηριότητες και τα προγράμματα που υλοποιούνται από τους μαθητές και τους καθηγητές του.

Υπάρχει επίσης υλικό για τα μαθήματα όπως και τις αθλητικές, εικαστικές, μουσικές και άλλες εκδηλώσεις στις οποίες συμμετέχουμε. Ακόμα φωτογραφίες από τις περιβαλλοντικές εκδρομές, τα λευκώματα της κάθε χρονιάς, εργασίες μαθητών του σχολείου μας και άλλα πολλά…

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΡΑΠΤΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018

Από τις 14 Μαΐου και ώρα 10:00 έως τις 31 Μαΐου 2018 και ώρα 14:00, οι ενδιαφερόμενοι θα μπορούν να υποβάλουν την «Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής – Δήλωση Προτίμησης», μέσω της εφαρμογής «e-εγγραφές» στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

– ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΕ ΓΕΛ – ΕΠΑΛ ΣΧ. ΕΤ. 2018-19

– Οδηγίες για την υποβολή Ηλεκτρονικής Αίτησης Εγγραφής – Δήλωσης Προτίμησης στα ΓΕΛ & ΕΠΑΛ

– ΣΥΧΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ – ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ (Γονείς/Κηδεμόνες μαθητών) του συστήματος e-eggrafes

Για κάθε πληροφορία και βοήθεια είμαστε στη διάθεσή σας

apo_psila2