Αρχική

Σας καλωσορίζουμε στο νέο, ανανεωμένο δικτυακό τόπο του σχολείου μας, του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς “Φροντιστήριον Τραπεζούντος”. Εδώ θα βρείτε πληροφορίες για το σχολείο μας, την ιστορία του, την καθημερινή λειτουργία του, τις δραστηριότητες και τα προγράμματα που υλοποιούνται από τους μαθητές και τους καθηγητές του.

Υπάρχει επίσης υλικό για τα μαθήματα όπως και τις αθλητικές, εικαστικές, μουσικές και άλλες εκδηλώσεις στις οποίες συμμετέχουμε. Ακόμα φωτογραφίες από τις περιβαλλοντικές εκδρομές, τα λευκώματα της κάθε χρονιάς, εργασίες μαθητών του σχολείου μας και άλλα πολλά…

Ενισχυτική διδασκαλία σχολ. έτους 2020-21

Εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Ενημέρωση για τη λειτουργία του σχολείου 17-11-2020  (επέτειος εξέγερσης Πολυτεχνείου – 1973)