Την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 γιορτάσαμε την 201η επέτειο από την κήρυξη της επανάστασης για την εθνική ανεξαρτησία. Η γιορτή πραγματοποιήθηκε λόγω της πανδημίας σε κάθε τμήμα χωριστά και περιλάμβανε πλούσιο αρχειακό υλικό, μαρτυρίες αγωνιστών του 1821, σύντομο και συνάμα περιεκτικό χρονικό του Αγώνα, αποτίμηση. Η γιορτή οργανώθηκε από την κα Α. Βενέτη με τη συνδρομή της κα Β. Τριανταφύλλου. Στην τεχνική υποστήριξη συνέβαλε ο κος Ά. Γιαμαλής. Στη συνέχεια, τηρώντας πιστά τα πρωτόκολλα για την αποφυγή διασπορά του ιού οι μαθητές και οι μαθήτριες χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς. Υπεύθυνος ο καθηγητής φυσικής αγωγής κος Θ. Λαντζούρης.
Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022 το πρωί πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση στην οδό Πλαστήρα. Το σχολείο μας οδήγησε ο κος Λαντζούρης.
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/03/277253408_507435417664032_4593805958349278348_n-1.jpg)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/03/277467663_684265009573641_4201407719340782104_n-1.jpg)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/03/275762498_397953341665492_1349670594195818132_n1-1.jpg)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/03/275762498_397953341665492_1349670594195818132_n-1.jpg)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/03/panoramiki-rotated.jpg)