Εορτασμός και παρέλαση για την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 2022

Την Πέμπτη 24 Μαρτίου 2022 γιορτάσαμε την 201η επέτειο από την κήρυξη της επανάστασης για την εθνική ανεξαρτησία. Η γιορτή πραγματοποιήθηκε λόγω της πανδημίας σε κάθε τμήμα χωριστά και περιλάμβανε πλούσιο αρχειακό υλικό, μαρτυρίες αγωνιστών του 1821, σύντομο και συνάμα περιεκτικό χρονικό του Αγώνα, αποτίμηση. Η γιορτή οργανώθηκε από την κα Α. Βενέτη με τη συνδρομή της κα Β. Τριανταφύλλου. Στην τεχνική υποστήριξη συνέβαλε ο κος Ά. Γιαμαλής. Στη συνέχεια, τηρώντας πιστά τα πρωτόκολλα για την αποφυγή διασπορά του ιού οι μαθητές και οι μαθήτριες χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς. Υπεύθυνος ο καθηγητής φυσικής αγωγής κος Θ. Λαντζούρης.
Την Παρασκευή 25 Μαρτίου 2022 το πρωί πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη μαθητική παρέλαση στην οδό Πλαστήρα. Το σχολείο μας οδήγησε ο κος Λαντζούρης.