Με μεγάλη χαρά ανακοινώνουμε ότι δύο μαθήτριες του σχολείου μας πρώτευσαν στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής «Αριστοτέλης 2018». Πρόκειται για τη μαθήτρια της Β΄ τάξης Αριάδνη Χατζέτογλου του Ιωάννη και της Γεωργίας, η οποία έλαβε το 2ο Βραβείο Αριστείας, και τη μαθήτρια της Γ΄ τάξης Σύλβια Σωτηριάδου του Άγγελου και της Αλεξάνδρας που έλαβε εύφημο μνεία. Ο Σύλλογος Καθηγητών του σχολείου, ο οποίος προτρέπει και στηρίζει αμέριστα τη συμμετοχή των μαθητών και μαθητριών σε διαγωνισμούς, τους εκφράζει τα πιο θερμά συγχαρητήριά του.