Μουσικό ταξίδι μέσα από τα κινηματογραφικά τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκι

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες,

Την προσεχή Τετάρτη 17 Μαΐου 2023 στις 7 το απόγευμα θα πραγματοποιηθεί η μεγάλη συναυλία ‘Μουσικό ταξίδι μέσα από τα κινηματογραφικά τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκι‘ που οργανώνει το σχολείο μας για δεύτερη χρονιά στο Δημοτικό Θέατρο ‘Μελίνα Μερκούρη’. Φέτος η χορωδία του σχολείου θα αποδώσει τραγούδια του Μάνου Χατζιδάκι που ακούστηκαν σε ταινίες της δεκαετίας του ΄60, ενώ μαθητές και μαθήτριες θα διαβάσουν ποιήματα και στίχους τραγουδιών μεγάλων Ελλήνων δημιουργών. Τα έσοδα της συναυλίας θα δοθούν υπέρ του Συλλόγου Βορείου Ελλάδος για άτομα με συγγενείς καρδιοπάθειες ‘Παιδικές Καρδιές΄. Περιμένουμε και φέτος να στηρίξετε τη συναυλία μας και σε ένα κατάμεστο θέατρο να απολαύσουμε όλοι τις μελωδικές φωνές των παιδιών.

Σας περιμένουμε όλες και όλους!