Σας προσκαλούμε στην έκθεση φωτογραφίας του Περιφερειακού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «ΚΛΙΚ, ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΣΕ ΤΟ!» στην οποία συμμετέχει για 6η συνεχή χρονιά η Περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας με θέμα «Κλικ, προστάτευσε την θάλασσα»!
Η έκθεση είναι αποτέλεσμα της δουλειάς 70 σχολείων του δικτύου και παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον τόσο για την ποικιλία των θεμάτων που επέλεξαν οι μαθήτριες / μαθητές όσο και για την ευαισθησία με την οποία προσέγγισαν τα θέματα αυτά.
Η έκθεση πραγματοποιείται στο Βαφοπούλειο Πνευματικό Κέντρο, στον 5ο όροφο, από τις 10 έως τις 21 Μαίου.
Μπορείτε να την επισκεφθείτε τις καθημερινές 9:00 – 14:00 και 17:00 – 21:00.
Εγκαίνια την Τετάρτη 11 Μαίου 19:00 – 21:00 με όλα τα απαραίτητα μέτρα κατά της διασποράς του Covid-19 (μάσκα, ροή μικρών ομάδων 20 ατόμων).
Υπεύθυνες καθηγήτριες: Δουβαντζή Ευαγγελία (ΠΕ05), Λατσίνη Αθανασία (ΠΕ11)
![](http://1gym-kalam.thess.sch.gr/wordpress/wp-content/uploads/2022/05/ΑΦΙΣΑ-2022-724x1024.jpg)