Από τις 24 Ιουνίου 2022 και ώρα 10:00 έως και τις 7 Ιουλίου 2022 και ώρα 23:59, όσοι/-ες επιθυμούν να εγγραφούν σε Δημόσιο Ημερήσιο και Εσπερινό ΓΕ.Λ. -ΕΠΑ.Λ. και ημερήσιο Πρότυπο ΕΠΑ.Λ., θα μπορούν να υποβάλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση» για το σχολικό έτος 2022-2023.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
https://e–eggrafes.minedu.gov.gr
ή μέσω της διαδικτυακής πύλης
συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία.
Σημειώνουμε ότι τον Αριθμό Μητρώου (ΑΜ) μαθητή που πρέπει να δηλώσετε στην εφαρμογή e-εγγραφές θα τον βρείτε στον έλεγχο του μαθητή/μαθήτριας ο οποίος στάλθηκε πριν λίγες ημέρες από το σχολείο.