Συμμετοχή στην διαδικτυακή εκδήλωση της παρουσίασης των δράσεων του Περιφερειακού Δικτύου Κλικ, προστάτευσέ το!

Η Περιβαλλοντική ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε στη διαδικτυακή εκδήλωση παρουσίασης των δράσεων του Περιφερειακού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαιδευσης «Κλικ, προστάτευσέ το!», που πραγματοποιήθηκε στις 18 Μαΐου 2022. Τα μέλη της ομάδας παρουσίασαν βίντεο με στιγμιότυπα από τον καθαρισμό της ακτής «Μικρό Έμβολο» που είχε πραγματοποιηθεί την Τρίτη 5 Απριλίου 2022 σε συνεργασία με την εθελοντική ομάδα καθαρισμού “The Cleaningans”.

Για τις δράσεις του δικτύου μπορείτε να δείτε τα παρακάτω αναρτημένα αρχεία:

1. Βίντεο της δράσης καθαρισμού.
  2. Παρουσίαση Power Point με τίτλο «Η ομορφιά της θάλασσας» που δημιούργησαν τα παιδιά με σκοπό να ευαισθητοποιήσουν τους συμμαθητές τους και κάθε πιθανό αποδέκτη, καλώντας τους να αναλάβουν δράση για την προστασία της θάλασσας και των ωκεανών.
  3. Αφίσα για την ανακύκλωση. Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Ε. Δουβαντζή & Α. Λατσίνη

Δράσεις δικτύου