e- εγγραφές για σχολικό έτος 2022-23

Ενόψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής των μαθητών/τριών της Γ΄ γυμνασίου στην Α ́ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ., ΕΠΑ.Λ. και Π.ΕΠΑΛ. για το σχολικό έτος 2022-2023, πρέπει να ελεγχθεί η ορθότητα των στοιχείων που έχουν καταχωριστεί στο πληροφοριακό σύστημα MySchool, ώστε να αποφευχθούν τυχόν προβλήματα. Ιδιαίτερη προσοχή θα πρέπει να δοθεί στον έλεγχο των στοιχείων των κηδεμόνων που θα υποβάλουν την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής (π.χ. λατινικοί χαρακτήρες στο Taxisnet) και στη διεύθυνση της κατοικίας του/της μαθητή/μαθήτριας (οδός, αριθμός, δήμος, ταχυδρομικός κώδικας).

Παρακάτω θα βρείτε επιστολή προς τους γονείς/κηδεμόνες και υπεύθυνη δήλωση (Υ.Δ.), η οποία θα πρέπει να συμπληρωθεί και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν. Εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. θα πρέπει να επιστραφούν στη σχολική μονάδα με κάθε πρόσφορο τρόπο. Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας και ο ένας γονέας/κηδεμόνας να έχει επιλέξει το πεδίο 3α και ο άλλος το 3β.

2.-ΕΠΙΣΤΟΛΗ-ΠΡΟΣ-ΓΟΝΕΙΣ

Υπεύθυνη δήλωση σε word σε pdf