Δράση αλληλεγγύης με στόχο τη συγκέντρωση και διάθεση τροφίμων ενόψει των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς: απολογισμός

Οι μαθητές και ο μαθήτριες του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς «Φροντιστήριον Τραπεζούντος» αγκάλιασαν με ιδιαίτερη θέρμη την απόφαση του συλλόγου διδασκόντων του σχολείου μας να συγκεντρωθούν τρόφιμα ενόψει των γιορτινών ημερών. Σήμερα, Πέμπτη  21 Δεκεμβρίου 2017, τα τρόφιμα παραδόθηκαν στο Δήμο Καλαμαριάς και θα διατεθούν μέσω του Κοινωνικού Παντοπωλείου σε συμπολίτες μας που τα έχουν ανάγκη. Συνολικά συγκεντρώσαμε τέσσερις εκατοντάδες κουτιά γάλακτος και πάνω από δύο εκατοντάδες συσκευασμένα τρόφιμα.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών θέλουν να εκφράσουν τις πιο θερμές ευχαριστίες τους προς τους γονείς-κηδεμόνες των μαθητών, γιατί στήριξαν τη συγκεκριμένη δράση. Χρόνια Πολλά σε όλες και όλους.[spacer height=”20px”][Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”Xristougenna2017″]