Πολιτιστικό Πρόγραμμα σχολικού έτους 2013-14

"Εμκάθηση μουσικών οργάνων"

Στις 11/04/2014 την τελαυταία μέρα δηλαδή πριν τις διακοπές του Πάσχα δόθηκε η πρώτη συναυλία των μαθητών που συμμετέχουν στο πολιτιστικό πρόγραμμα "Εκμάθηση μουσικών οργάνων" με υπεύθυνη καθηγήτρια την κα Έλλη Χατζηκυριακίδου. Ήταν μια από τις ωραιότερες εκδηλώσεις των τελευταίων χρόνων στο σχολείο μας γεμάτη μουσική, τραγούδι, χορό, κέφι, χαρά, ταλέντο, εκπλήξεις,..., ότι πιο ευχάριστο για να τελειώσει το δεύτερο κομμάτι του σχολικού έτους και να ξεκινήσουν οι διακοπές του Πάσχα. Ελπίζουμε η συναυλία να επαναληφθεί και στο τέλος της σχολικής χρονιάς!!!

Είχε προηγηθεί η εκδήλωση του περιβαλλοντικού προγράμματος "Το σχολείο μας γέφυρα επικοινωνίας εθελοντισμού και κοινωνικής προσφοράς" με την παρουσία του προέδρου του Συλλόγου Παραπληγικών Β. Ελλάδας κ. Αυγουστίδη (περισσότερα εδώ)

Οι εκπλήξεις της συναυλίας ήταν στο τραγούδι "Τα παιδιά ζωγραφίζουν στον τοίχο" που παρουσίασε όλη η ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος με τη συμμετοχή του κ. Λαντζούρη στην κιθάρα και της διευθύντριάς μας κ. Ζιώγα στο τραγούδι!!!

Για τα βίντεο της συναυλίας επιλέξτε τους παρακάτω συνδέσμους: