Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2014

Παράλληλα με το σχολείο μας διοργάνωσε πολλές δραστηριότητες (αθλητικές και καλλιτεχνικές) και το 1ο ΓΕΛ Καλαμαριάς με το οποίο συστεγαζόμαστε. Η καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής κα Θεοδώρα Κυφωνίδου ήταν ο βασικός οργανωτής με τη βοήθεια πολλών συναδέλφων και του λυκειάρχη κ. Αστέριος Κωνσταντίνου.

Σε μία όμως καλλιτεχνική δημιουργία πρέπει να σταθούμε λίγο παραπάνω. Η μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου Ναταλία Μανιάκα με τη βοήθεια μερικών συμμαθητών της ζωγράφισε ένα θαυμάσιο έργο σε έναν τοίχο της αυλής, κόσμημα όλου του σχολείου. Τη συγχαίρουμε θερμά και της ευχόμαστε ολόψυχα να πετύχει στη Σχολή Καλών Τεχνών. Φωτογραφίες από τα βήματα της δημιουργίας παραθέτουμε παρακάτω.

Παρακάτω λίγες ακόμη φωτογραφίες από τις εκδηλώσεις του 1ου ΓΕΛ Καλαμαριάς για την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με θεματικό άξονα: «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι».