Διεθνή Νεανική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος, Μουσικής και Αθλητισμού

«ΟΛΥΜΠΙΑ ΕΝ ΔΙΩ»

Αγαπητοί μας φίλοι

Με χαρά σας ανακοινώνουμε και εγγράφως ότι επιλεγήκατε  να παρουσιάσετε την παράσταση σας στη Διεθνή Μαθητική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος "Ολύμπια εν Δίω" στο Αρχαίο Θέατρο του Δίου, την ιερή πόλη των αρχαίων Μακεδόνων, που βρίσκεται στην Πιερία.

Σημειώνουμε ότι το φεστιβάλ "Ολύμπια εν Δίωδιοργανώνεται  κάθε χρόνο στις 18-30 Σεπτεμβρίου στο Αρχαίο Θέατρο του Δίου υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων και της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την UNESCO και σε συνεργασία με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας στη Θεσσαλονίκη.

Σας αποστέλλουμε το πρόγραμμα των εκδηλώσεων του φεστιβάλ "Ολύμπια εν Δίω" 2015.

Με εκτίμηση,

Η Υπεύθυνη του Γραφείου
Καινοτόμων Δράσεων

της ΔΙ/ΔΕ Πιερίας
 Ο Πρόεδρος της Οργανωτικής Επιτροπής  Ο Διευθυντής της ΔΙ/ΔΕ Πιερίας
Δρ. Μυράντα Παππά Δρ. Αθανάσιος Μπίντας Δρ.Ιωάννης  Καζταρίδης

Στη Διεθνή Μαθητική Συνάντηση Αρχαίου Δράματος "Ολύμπια εν Δίω" συμμετέχουν εκπαιδευτικά ιδρύματα (γυμνάσια, λύκεια και πανεπιστήμια) από διάφορα μέρη της Ελλάδας, από την Κύπρο αλλά και από άλλες χώρες όπως Ιταλία (Σικελία), Αζερμπαιτζάν, Ομαν, Ιράν, Παλαιστίνη.

Για το πρόγραμμα κάντε κλικ εδώ Περιγραφή: D:\d\FOTIS\1gym_web\images\bullet_R.gif