Πρόγραμμα Σωκράτης / Comenius

Τοποθέτηση Βοηθού Καθηγητή Ξένων Γλωσσών από το Ηνωμένο Βασίλειο

Στα πλαίσια του Προγράμματος Σωκράτης / Comenius 2.2β που στόχο έχει την προώθηση της ευρωπαϊκής διάστασης στην εκπαίδευση, μετά από αίτηση του σχολείου μας τοποθετήθηκε τη σχολική χρονιά 2004-05 ο κος Emmanuel Wedloock ως Βοηθός Καθηγητής Ξένων Γλωσσών.

Ο Trevor Μανόλης) έγινε από την πρώτη στιγμή με μεγάλη χαρά δεκτός στη σχολική μας κοινότητα. Η καταγωγή της μητέρας του είναι από την Ελλάδα, οπότε τα ελληνικά του είναι μητρική του γλώσσα, αν και στο σχολείο μιλούσε μόνο αγγλικά (με ελάχιστες εξαιρέσεις).

Συμμετέχει κανονικά στο πρόγραμμα διδασκαλίας του μαθήματος των Αγγλικών σε συνεργασία με την κα Αγγελική Στασινού ΠΕ05 αλλά και σε όλες τις άλλες δραστηριότητες, εκδηλώσεις και λειτουργίες του σχολείου, ως κανονικός μέλος του διδακτικού προσωπικού. Παράλληλα οργανώνει κάθε Τέταρτη, πριν ή μετά το μάθημα, μια σειρά σεμιναρίων - παρουσιάσεων της Μ. Βρετανίας ανοιχτή σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του σχολείου μας.

Ανακοίνωση για τα σεμινάρια

Εκδρομή στα Πορώια Σερρών

16/05/2005

Η σχολική χρονιά τελείωσε και μαζί η "θητεία" του Μανόλη στο σχολείο μας. Θα μας λείψει και σίγουρα θα τον θυμόμαστε όλοι, μαθητές και καθηγητές, με πολύ αγάπη.

Αποχαιρετιστήριο γεύμα για τον κ. Wedloock

Ο Trevor στο Γ2