Doodles 4 Google "Η Ελλάδα μου"

Οχτώ μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν με έργα τους στο διαγωνισμό Doodles 4 Google που είναι ένας διαγωνισμός ανοιχτός για όλους τους μαθητές στην Ελλάδα, από 6 ως 18 ετών, και έχει ως σκοπό να ενθαρρύνει τους μαθητές να χρησιμοποιήσουν τη δημιουργικότητά τους για να σχεδιάσουν το λογότυπο της Google. Το θέμα του φετινού διαγωνισμού είναι «Η Ελλάδα μου» και θα πρέπει το doodle το οποίο θα σχεδιάσουν οι μαθητές να αντικατοπτρίζει την δική τους άποψη για την Ελλάδα.

Βελώνη Μαλαματή (Γ), "Η Ελλάδα μέσα από τα μάτια μου"

Δρίβας Κωνσταντίνος (Α), "Παρθενώνας"

Γκιουζέπας Δημήτριος (Α), "Ελλάδα του πνεύματος, των τεχνών και των γραμμάτων"

Κατάκαλου-Πασαλόγλου Ασημίνα (Α)

Κλιφόπουλος Θωμάς (Β)

Ματσίνας Ιωάννης (Α), "Ακούω, βλέπω, μιλώ"

Πουλοπούλου Ελευθερία (Α)

Τσάκος Νικόλαος (Α)

Το doodle της Ματίνας στη σελίδα του διαγωνισμού

Το doodle της Ματίνας Βελώνη επιλέχθηκε στα 60 doodles που ξεχώρισαν! Η κριτική επιτροπή διάλεξε τα 60 καλύτερα doodles και τώρα είναι η σειρά μας να ψηφίσουμε το doodle της Ματίνας!!!

Ακολουθήστε τα παρακάτω βήματα:

• Από την αρχική σελίδα του google ή από τη σελίδα του διαγωνισμού doodle4google

• Επιλέξτε "Ψηφίστε το νικητή"

• Διαλέξτε την ομάδα "Γυμνάσιο"

• Βρείτε το doodle της Ματίνας (κάτω δεξιά) και

• Ψηφίστε