Έκθεση Εικαστικών 44α Δημήτρια

Οι μαθητές της Α' τάξης επισκέφτηκαν την έκθεση μαθητικής εικαστικής δημιουργίας, που πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια των 44ων Δημητρίων στο Πολιτιστικό Κέντρο Τούμπας του Δήμου Θεσσαλονίκης. Την επίσκεψη οργάνωσε η καθηγήτρια Καλλιτεχνικών του σχολείου μας κα Τσιάρα και συνόδευσαν οι καθηγήτριες Θ. Βαλσάμη, Αικ. Συροπούλου και Αικ. Κοκκώνη.

Λίγα λόγια από το πρόγραμμα της έκθεσης: "Οι μαθητές των Εκπαιδευτικών Καλλιτεχνικών Μαθημάτων θα μας παρουσιάσουν μια κοινή Μαθητική Έκθεση. Ο Εκπαιδευτικοί εργάζονται σε 80 τουλάχιστον σχολικές μονάδες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού Θεσσαλονίκης. Το περιεχόμενο της έκθεσης θα είναι ιδιαιτέρως ενδιαφέρον καθώς το κάθε σχολείο θα έχει διαφορετικό θέμα αλλά θα εκτεθούν και έργα ποικίλλων τεχνοτροπιών όπως ζωγραφική ,σχέδιο, χαρακτική, αγγειοπλαστική που θα προσδώσουν μια ολοκληρωμένη καλλιτεχνική διάσταση."

Περισσότερα στον ιστότοπο των Δημητρίων