Έκθεση φωτογραφίας "Μικρά Πράσινα Θαύματα"

Η Έκθεση φωτογραφίας μαθητών και μαθητριών της Δ.Δ.Ε. Ανατολικής Θεσσαλονίκης με θέμα «Μικρά πράσινα Θαύματα» αποτελεί μία συνδιοργάνωση των Γραφείων της Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και των Πολιτιστικών Θεμάτων – Καινοτόμων Δράσεων της Διεύθυνσης και του Εργαστήριου Φωτογραφίας του Τμήματος Εικαστικών και Εφαρμοσμένων Τεχνών της Σχολής Καλών Τεχνών Α.Π.Θ  σε συνεργασία με τον Οργανισμό Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης.

Η Έκθεση πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης και συγκεκριμένα στο φουαγιέ από την Τετάρτη 9 Μαΐου έως και την Κυριακή 20 Μαΐου και ήταν ανοικτή στο κοινό κατά τις ώρες των παραστάσεων σύμφωνα με το Πρόγραμμα του Μεγάρου.

Οι φωτογραφίες που εκτέθηκαν ήταν έργα των μαθητών και μαθητριών των συμμετεχόντων σχολείων, που μέσα από το φωτογραφικό τους φακό αποτυπώνουν τα μικρά πράσινα θαύματα της πόλης μας, εμπνέονται, σχολιάζουν και προτείνουν.