5ο Φεστιβάλ Παιδείας Δήμου Καλαμαριάς

Η Αντιδημαρχία Παιδείας Αθλητισμού Πολιτισμού, Νεολαίας & Δια βίου Μάθησης διοργανώνει για πέμπτη χρονιά  φεστιβάλ παιδείας στις 30 - 31  Μαρτίου &  1 - 2 - 3  Απριλίου 2015. Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν στο Θεατράκι της οδού Χηλής του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς.

Το σχολείο μας συμμετέχει στο Φεστιβάλ με παρουσίαση φωτογραφιών από το Περιβαλλοντικό Πρόγραμμα "Φωτογραφί-ΖΩΝΤΑΣ", τρία χορευτικά (δύο μοντέρνα και ένα λάτιν), απόσπασμα από τις "Τρωάδες" του Ερυπίδη καθώς και δύο μουσικά συγκροτήματα, τα οποία θα κλείσουν το φεστιβάλ την Παρασκευή 3/4/2015

Παρακάτω δείτε φωτογραφίες που τράβηξε η ομάδα του Περιβαλλοντικού Πρόγράμματος "Φωτογραφί-ΖΩΝΤΑΣ" από το απόσπασμα του θεατρικού και τα τρία χορευτικά. Φωτογραφίες και βίντεο από τα μουσικά συγκροτήματα θα δείτε εδώ.

"Τρωάδες" του Ευριπίδη

Χορευτικό Ι (μοντέρνος χορός)

Χορευτικό ΙΙ (λάτιν)

Χορευτικό ΙΙΙ (μοντέρνος χορός)