"Η αναγκαιότητα της Εικαστικής Αγωγής στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση"

Ετήσιο Σεμινάριο της Ένωσης Εκπαιδευτικών Εικαστικών Μαθημάτων

Η Ένωση Εκπαιδευτικών Εικαστικών Μαθημάτων διοργανώνει σεμινάριο με θέμα: «Η Διδασκαλία της Τέχνης στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια εκπαίδευση».

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην Καλαμαριά, από 9 έως 11 Φεβρουαρίου 2012, στο Θεατράκι της οδού Χηλής και στο 1ο Γυμνάσιο – Λύκειο Καλαμαριάς τις ώρες 09:00 - 14:00 και 16:00 - 20:00. Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης κλάδου ΠΕ08.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα: http://www.art-teachers.com/content/view/358/57/

"Παρά τις κακές καιρικές συνθήκες 200 συνάδελφοι εικαστικοί έδωσαν το παρόν στο ετήσιο σεμινάριο Β. Ελλάδας στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης. Δυστυχώς αρκετοί συνάδελφοι αποκλείστηκαν και δεν κατάφεραν να παραβρεθούν και λυπούμαστε γι’ αυτό. Τα σεμινάρια της επόμενης χρονιάς θα πραγματοποιηθούν προς την Άνοιξη, ώστε να μην έχουμε προβλήματα κακοκαιρίας.
Η φιλοξενία, σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς, από το Δήμο και το 1ου Γυμνάσιο Καλαμαριάς και η ζεστή φροντίδα τους, ξεπέρασε κάθε προσδοκία και τους ευχαριστούμε..."
Διαβάστε ολόκληρη την ανακοίνωση της ΕΝΩΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ εδώ

Θέλουμε και εμείς να ευχαριστήσουμε πολύ την Ένωση για την τιμή που μας έκανε να πραγματοποιήσει το σεμινάριο αυτό στους χώρους του διδακτηρίου μας. Ελπίζουμε να συνεργαστούμε πάλι στο μέλλον. Παραθέτουμε μερικές φωτογραφίες από τις δραστηριότητες του σεμιναρίου. Περισσότερες στη σελίδα της Ένωσης στο facebook.