Club Κινηματογράφου

Μια Τετάρτη κάθε μήνα το Club Κινηματογράφου του σχολείου μας οργανώνει προβολή ταινίας. Την ιδέα της δημιουργίας του Club και την ευθύνη για τη λειτουργία του έχει η καθηγήτρια κα Έφη Μουρατίδου, η οποία είναι και φανατική cinéphile. Οι προβολές γίνονται στις αίθουσες του Γ1 ή του Γ2 στο ισόγειο του σχολείου. Τεχνικός υπεύθυνος των προβολών είναι ο μαθητής της Γ τάξης Νίκος Καρνάβας.

Ο κύκλος των φετινών προβολών είναι εμπνευσμένος από το θέμα του Προγράμματος της Αγωγής Σταδιοδρομίας: "Στερεότυπες αντιλήψεις στην εργασία των δύο φύλων". Η πρώτη ταινία που προβλήθηκε ήταν η βρετανική δραματική κομεντί "Billy Elliot, Γεννημένος Χορευτής"  σε σκηνοθεσία Στίβεν Ντάλντρι.

Η επόμενη προγραμματισμένη προβολή είναι την Τετάρτη 28/03/2012 στις 14:45 με την ταινία "Κάντο όπως ο Μπέκαμ" αγγλική ταινία σε σκηνοθεσία Γκούριντερ Τσάντα. Όσοι πιστοί προσέλθετε...