Ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα του 2011

Την τελευταία μέρα μαθημάτων του 2011 έγιναν στο σχολείο μας πολλές χαρούμενες χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις. Τις πρώτες ώρες οι μαθητές παρακολούθησαν στο αμφιθέατρο του σχολείου μας την ταινία "A Christmas Carol" από το ομώνυμο έργο του Κάρολου Ντίκενς με τον Patrick Stewart.

Ακολούθησε η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή στο Θεατράκι του σχολείου μας στην οδό Χηλής, την οποία οργάνωσε ο κος Βακουφτής. Τα υπέροχα χριστουγεννιάτικα τραγούδια (όχι μόνο ελληνικά αλλά επίσης αγγλικά, γαλλικά και γερμανικά) δίδαξε εξαίσια η κα Χατζηκυριακίδου.

Ευχάριστη έκπληξη ήταν η παρουσία του Περιφερειακού Διευθυντή Α/βαθμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας κ. Καρτσιώτη, ο οποίος παρακολούθησε ένα μέρος προς το τέλος της γιορτής μας και μετά συζήτησε με τους συναδέλφους στο γραφείο του Συλλόγου Καθηγητών.

Για να δείτε βίντεο από τη σχολική γιορτή κάντε κλικ παρακάτω:

Βίντεο 1 | Βίντεο 2 | Βίντεο 3
Βίντεο 4 | Βίντεο 5