Γιορτή για τα Χριστούγεννα 2005

Στις 22 Δεκεμβρίου, έγινε η γιορτή των Χριστουγέννων στο σχολείο μας η οποία μεταξύ των άλλων περιελάμβανε, κάλαντα σε διάφορες γλώσσες από την χορωδία υπό την  διεύθυνση της κ. Έλλης Χατζηκυριακίδου και ένα μικρό θεατρικό απο θεατρική ομάδα μαθητών και με την καθοδήγηση και σκηνοθεσία των καθηγητριών κ. Αναστασίας Βαρβούτα, κ. Μαίρης Πεταλωτή και του θεολόγου του σχολείου μας κ. Χρήστου Βακουφτσή. Στα ποντιακά κάλαντα λίρα έπαιξε ο γυμναστής του σχολείου μας κ. Κοσμάς Γιάννηλερ.

Στο τέλος της γιορτής μέλη της χορωδίας της Ιεράς Μητρόπολης Κρήνης και Καλαμαριάς έψαλε Χριστουγεννιάτικους ύμνους ενώ με την λήξη ο Σύλλογος Γονέων προσέφερε σε όλους τους μαθητές και καθηγητές μελομακάρονα και χυμούς, μαζί με τις ευχές του για το Νέο Έτος.