Εορτασμός 28ης Οκτωβρίου 2015

Την Τρίτη 27/10/2015 πραγματοποιήθηκε στο Θεατράκι του 1ου Γυμνασίου - Λυκείου Καλαμαριάς η Γιορτή της Σημαίας.  Η γιορτή ξεκίνησε και φέτος με την ανάγνωση του πρακτικού από την κα Πηνελόπη Ιωαννίδου. Όμως η παράδοση της σημαίας στο σημαιοφόρο και τους παραστάτες της φετινής χρονιάς έγινε με έναν ιδιαίτερα συγκινητικό τρόπο, οργανωμένο από τη διευθύντρια του σχολείου κα Ευθυμία Ζιώγα. Την τελετή αυτή μπορείτε να δείτε στο παρακάτω βίντεο.

Ακολούθησε υπέροχη γιορτή με το χρονικό των γεγονότων, ποιήματα και πολλά τραγούδια από τη χορωδία, την οποία προετοιμάζει υπέροχα κάθε χρόνο η κα Έλλη Χατζηκυριακίδου. Υπεύθυνη της γιορτής ήταν η κα Όλγα Ιωσηφίδου.

Άκολούθησε η απονομή των βραβείων και αριστείων στους μαθητές του γυμνασίου μας.

Για να δείτε βίντεο με τραγούδια της γιορτής πατήστε εδώ