Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2015

Ο φετεινός εορτασμός της επετείου της 25ης Μαρτίου ήταν διαφορετικός. Η γιορτή επικεντρώθηκε στην επανάσταση στη Μακεδονία. Ο κ. Θόδωρος Λαντζούρης ετοίμασε μαζί με μαθητές μια αναλυτική παρουσίαση όλων των σημαντικών γεγονότων που διαδραματίστηκαν κατά την επανάσταση του 1821 στη Μακεδονία. Στην αρχή της εκδήλωσης η κα Φωτεινή Σαββοπούλου διάβασε το χαιρετισμό του υπουργού Παιδείας κ. Μπαλτά στους μαθητές.

Όπως συνηθίζουμε τα τελευταία χρόνια η γιορτή τελείωσε στην αυλή του σχολείου όπου όλοι οι μαθητές αλλά και αρκετοί καθηγητές χόρεψαν δημοτικούς χορούς, τους οποίους δίδαξε ο καθηγητής φυσικής αγωγής κ. Θόδωρος Λαντζούρης. Την τεχνική υποστήριξη είχε ο κ. Παύλος Γαβριηλίδης και οι μαθητές μας Λάζαρος Χατζηαναστασίου και Μάριος Τσαούσης.

Για να δείτε βίντεο από τους δημοτικούς χορούς με τους οποίους έκλεισε η γιορτή κάντε κλικ εδώ