Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2013

Η φετεινή γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 έγινε στο Θεατράκι του σχολείου μας, το  Θεατράκι της οδού Χηλής δηλαδή, στις 22/03/2013 με απαγγελίες, τραγούδια και θεατρικά δρώμανα. Η γιορτή ολοκληρώθηκε στην αυλή του σχολείου με δημοτικούς χορούς από όλους τους μαθητές και κάποιους καθηγητές. Τον πανηγυρικό της ημέρας ετοίμασε η κ. Σοφία Αγατζιώτη. Τη γιορτή ετοίμασε με μεγάλη επιτυχία η καθηγήτρια κ. Θεοδώρα Βαλσάμη σε ελάχιστο χρόνο, γιατί σχεδιάζαμε την επέτειο φέτος να γιορτάσουμε σε έναν ηρωικό τόπο θυσίας, στην Αράπιτσα της Νάουσας. Το σχέδιο αυτό δεν πραγματοποιήθηκε φέτος, ελπίζουμε όμως να το ολοκληρώσουμε σε κάποια επόμενη χρονιά.  Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος η κα Έλλη Χατζηκυριακίδου δίδαξε τα τραγούδια της χορωδίας και ο κ. Θόδωρος Λαντζούρης τους δημοτικούς χορούς. Την τεχνική υποστήριξη είχε ο κ. Παύλος Γαβριηλίδης με τη βοήθεια του μαθητή μας Αναστάσιου Μαγδαληνού, τους οποίους ευχαριστούμε ιδιαίτερα.

Για να δείτε βίντεο από τους δημοτικούς χορούς με τους οποίους έκλεισε η γιορτή κάντε κλικ εδώ

Για να δείτε βίντεο από τα τραγούδια και τις απαγγελίες της γιορτής κάντε κλικ εδώ

Περισσότερες φωτογραφίες εδώ