Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2012

Γιορτάσαμε και φέτος με λαμπρότητα την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 στο Θεατράκι του σχολείου μας, το  Θεατράκι της οδού Χηλής δηλαδή, με απαγγελίες, τραγούδια, ποιήματα, βίντεο από το ηρωικό Μεσολόγγι και στο τέλος δημοτικούς χορούς από όλους τους μαθητές και καθηγητές στην αυλή του σχολείου. Τη γιορτή ετοίμασαν οι καθηγήτριες κ. κ. Όλγα Ιωσηφίδου και Πηνελόπη Ιωαννίδου, μαζί με την κ. Μαρία Θεοχαρίδου και όπως πάντα την κα Έλλη Χατζηκυριακίδου στη διδασκαλία της χορωδίας και τον κ. Θόδωρο Λαντζούρη στους δημοτικούς χορούς. Τις διαφάνειες, την προβολή του βίντεο επιμελήθηκε ο Γιώργος Μιχούλης του Γ2, την επεξεργασία του βίντεο έκανε ο Νίκος Καρνάβας του Γ1 και την τεχνική ηχητική υποστήριξη είχαν δυο παλιοί μας μαθητές, που φοιτούν τώρα στο 1ο ΓΕΛ Καλαμαριάς, ο Συμεών Αλαγκιοζίδης και ο Κωστής Ταλέας, τους οποίους ευχαριστούμε ιδιαίτερα.

Για να δείτε βίντεο από τους δημοτικούς χορούς με τους οποίους έκλεισε η γιορτή κάντε κλικ παρακάτω:

Βίντεο 1 | Βίντεο 2

Μπορείτε επίσης να δείτε την προετοιμασία για την παρέλαση (δοκιμαστικές, παράδοση στολών στους μαθητές) κάνοντας κλικ εδώ