Ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα του 2012

Ξεκίνησε ο στολισμός του σχολείου για τα Χριστούγεννα του 2012. Αρχίσαμε με  την είσοδο του σχολείου μας. Οι μαθητές, στο μάθημα της Τεχνολογίας με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κας Ζωής Γκίνη, κατασκεύασαν υπέροχα σπίτια από διάφορες περιοχές της Ελλάδας αλλά και της Ευρώπης. Έτσι σημιουργήθηκαν τέσσερα χωριά: το νορβηγικό, το ελληνικό, το ελβετικό και το αγγλικό. Η διευθύντριά μας κα Έφη Ζιώγα με τη βοήθεια της κας Γεωργίας Χατζηαθανασιάδου και της κας Μαίρης Πεταλωτή στολίσαν με χιόνι και λαμπάκια τα χωρία. Θαυμάστε τα υπέροχα χριστουγεννιάτικα χωριά...

Στην είσοδο του σχολείου υποδέχεται μαθητές, καθηγητές και γονείς η Νεράιδα του Χιονιού λαμπερή και φορτωμένη με δώρα. Τα χρυσά δεντράκια - οριγκάμι φτιαγμένα από τους μαθητές διακοσμούν τις καινούργιες βιβλιοθήκες μας. Δεν τελειώσαμε εδώ... ο στολισμός συνεχίζεται!!!