Ετοιμασίες για τα Χριστούγεννα του 2011

Φέτος στολίσαμε όχι ένα αλλά τρία διαφορετικά δέντρα... Το ένα είναι ένα δέντρο από ευχές: κάθε μαθητής ή μαθήτρια του σχολείου, κάθε καθηγητής ή καθηγήτρια του σχολείου αλλά και οι συμμαθητές μας από το Λύκειο και οι καθηγητές τους, όπως και όλο το προσωπικό αλλά και επισκέπτες του σχολείου μας γράφουν τις ευχές τους.

Το δεύτερο είναι ένα δέντρο από γάλα. Το βλέπετε ανάμεσα στα παιδιά της τρίτης γυμνασίου. Μεγαλώνει κάθε μέρα, φτιαγμένο από κουτιά γάλα, που όλοι φέρνουμε στο σχολείο. Αφού ψηλώσει πολύ, όσο πιο πολύ μπορέσουμε, θα φύγει και θα ταξιδέψει στο Παιδικό Χωριό SOS, μικρό χριστουγεννιάτικο δώρο για τους παλιούς και νέους φίλους μας, στο Πλαγιάρι.

Το τρίτο είναι η Νεράιδα του Χιονιού, στολισμένη από τη διευθύντριά μας, κάθε πρωί που ερχόμαστε στο σχολείο δίπλα στη ράμπα, μας καλωσορίζει, λευκή, χαμογελαστή, λαμπερή...