Αγιασμός για το σχολικό έτος 2015-16

Ο αγιασμός του 1ου Γυμνασίου και 1ου Λυκείου Καλαμαριάς για το σχολικό έτος 2015-16 έγινε την Παρασκευή 11/09/2015 στις 09:30 στην αυλή του σχολείου. Υποδεχτήκαμε με χαρά τους καινούργιους μαθητές και τις μαθήτριες της Α' γυμνασίου, καθώς και τους παλιούς μας μαθητές. Όπως κάθε χρόνο την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους πολλοί γονείς μαθητών. Παραβρέθηκε η Προέδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Σχολικής Επιτροπής Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Καλαμαριάς κα Τσαπακίδου Αγγελική και ο σύμβουλος και παιδαγωγικός υπεύθυνος των σχολείων κ. Πολύβιος Στράντζαλης.

Ακολούθησε η διανομή των βιβλίων στους μαθητές και στις μαθήτριες, τα οποία είχαν ετοιμάσει κατά τάξη σε πλαστικές σακούλες οι κ.κ. Μπίνας και Καλμπουρτζίδης