Αγιασμός για το σχολικό έτος 2014-15

Την Πέμπτη 11/09/2014 στις 09:00 πραγματοποιήθηκε η τελετή του Αγιασμού για το σχολικό έτος 2014-15 στην αυλή του διδακτηρίου και για δύο σχολεία, το 1ο Γυμνάσιο και 1ο ΓΕΛ Καλαμαριάς.

Υποδεχτήκαμε με χαρά τους καινούργιους μαθητές και τις μαθήτριες της Α' γυμνασίου, καθώς και τους παλιούς μας μαθητές. Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους πολλοί γονείς μαθητών, αρκετοί απόφοιτοι -φοιτητές πλέον- των σχολείων, η Αντιδήμαρχος Παιδείας-Αθλητισμού-Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης κα Νικολέτου-Σκάρλιου Βασιλική, η Προέδρος του Διοικητικού Συμβουλίου της Σχολικής Επιτροπής Σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Καλαμαριάς κα Τσαπακίδου Αγγελική καθώς και ο δημοτικός σύμβουλος Καλαμαριάς και συνάδελφος κ. Ματσαρίδης Στέλιος.