Τιμητική εκδήλωση για Ολυμπιονίκες αθλητές

Την Τετάρτη 16/05/2007 στα πλαίσια των αθλητικών εκδηλώσεων για το τέλος της σχολικής χρονιάς, η γυμνάστρια του σχολείου μας κα Μαργαρίτα Τριανταφύλλου διοργάνωσε τιμητική εκδήλωση για τέσσερεις σπουδαίους αθλητές της πατρίδας μας: την Ολυμπιονίκη Βούλα Πατουλίδου, τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή Άρη Γρηγοριάδη, ο οποίος ήταν μαθητής του σχολείου μας, και τις Βαλκανιονίκες Κούλα Γιαννακίδου και Αγγελική Τσαπακίδου.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο του σχολείου όπου είχε στηθεί και μια έκθεση με φωτογραφίες και αφίσες από τις επιτυχίες των αθλητών. Οι μαθητές με μεγάλο μεγάλο ενθουσιασμό υποδέχτηκαν στην είσοδο του θεάτρου στην οδό Χηλής τους αθλητές. Στη συνέχεια παρακολούθησαν σύντομες ομιλίες από τον κ. Γυμνασιάρχη και τους αθλητές, βίντεο με στιγμές από τις επιτυχίες τους, φωτογραφήθηκαν μαζί τους και πήραν αυτόγραφα.

Για να δείτε video από τη βράβευση κάνετε κλικ στις αντίστοιχες επιλογές παρακάτω:

video1
   video2