Aγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ σχολικού έτους 2012-13

Αγώνων Στίβου Μαθητών και Μαθητριών Γυμνασίων

Στα πλαίσια των Αγώνων ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων  Β/θμιας Εκπ/σης Ανατ. Θεσ/νίκης οργάνωσε αγώνες στίβου μαθητών και μαθητριών των Γυμνασίων της Δ/νσης Β/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Θεσ/νίκης για το σχολικό έτος 2012-13 στο Εθνικό Καυτανζόγλειο Στάδιο την Παρασκευή 29 Μαρτίου 2013. Το σχολείο μας, με την καθοδήγηση του καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Θόδωρου Λαντζούρη, πήρε μέρος στους αγώνες με επτά αθλητές (ένα κορίτσι και έξι αγόρια). Όλοι οι μαθητές - αθλητές αγωνίστηκαν με όλες τους τις δυνάμεις και διακιώθηκαν από τα αποτελέσματα: η Σοφία Μετεμτζή της Γ' τάξης πήρε χρυσό μετάλλιο στο άλμα εις ύψος κοριτσιών και ο Χουάν Μπρουκς της Α' τάξης χάλκινο στη σφαιροβολία αγοριών. Οι υπόλοιποι αθλητές που συμμετείχαν ήταν οι: Γεώργιος Καψάλας (Γ), Αρσένιος Γκεκτσιάν (Γ), Σταύρος Στεφανίδης (Β), Κωνσταντίνος Χατζηαδαμίδης και Λάζαρος Χατζηαναστασίου (Α).

Σοφία Μετεμτζή, χρυσό μετάλλιο άλμα εις ύψος κοριτσιών

Χουάν Μπρουκς, χάλκινο μετάλλιο σφαιροβολία αγοριών

Για να δείτε βίντεο από τις προσπάθειες των αθλητών μας κάντε κλικ εδώ

Η τελική κατάταξη των αθλητών όπως την ανακοίνωσε η Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Αν. Θεσσαλονίκης εδώ