Εσωτερικό Πρωτάθλημα Μπάσκετ - Βόλεϊ 2011-12

Ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του γυμνασίου μας κ. Θόδωρος Λαντζούρης οργάνωσε και φέτος το εσωτερικό πρωτάθλημα βόλεϊ και μπάσκετ. Με την ανακοίνωση της έναρξης στον πίνακα ανακοινώσεων άρχισαν οι δηλώσεις συμμετοχής των ομάδων μαθητών, μικτών ή όχι. Τις ομάδες έφτιαξαν και 'βάπτισαν' μόνοι τους, και ο αριθμός τους ήταν μεγαλύτερος από κάθε προσδοκία.

Οι πρώτοι αγώνες έγιναν κατά τη ώρα της Φυσικής Αγωγής, στα διαλείμματα ή μετά τη λήξη των μαθημάτων. Την Τετάρτη 04/04/2012 ο περίπατος που αποφασίστηκε από το Σύλλογο των Καθηγητών μετά από πρόταση του 15μελούς συμβουλίου των μαθητών έδωσε την δυνατότητα να διεξαχθούν πολλές συναντήσεις, φωτογραφίες και βίντεο από τις οποίες μπορείτε να δείτε παρακάτω. Το πρωτάθλημα συνεχίζεται...

Για να δείτε φωτογραφίες, video και τα αποτελέσματα των τελικών κάντε κλικ παρακάτω:

Τελικοί αγώνες βόλεϊ και μπάσκετ

Αποτελέσματα αγώνων

Το κάλεσμα για δήλωση συμμετοχής ομάδων στο εσωτερικό πρωτάθλημα 2011-12