Αγώνας βόλεϊ Απόλλων 2 - Ηρακλής 1

Η Ακαδημία Βόλεϊ του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς "Φροντιστήριον Τραπεζούντος" την οποία δημιούργησε ο καθγητής Φυσικής Αγωγής και παλιός παίκτης του βόλεϊ κ. Θεόδωρος Λαντζούρης (περισσότερα για την Ακαδημία θα βρείτε εδώ) ξεκίνησε τη συμμετοχή της στο πρωτάθλημα Παμπαίδων της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. ως δεύτερη ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς (Απόλλων 2) στον β' όμιλο. Όλη η ομάδα αποτελείται από μαθητές του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς. Μαθητές μας ενισχύουν επίσης και την άλλη ομάδα του ΜΓΣ Απόλλων (Απόλλων 1) στους αγώνες της ατο πρωτάθλημα Παμπαίδων της Ε.ΠΕ.Σ.Θ. (α' όμιλος).

Στον πρώτο της αγώνα η ομάδα του Απόλλωνα 2 αντιμετώπισε την πρώτη ομάδα του Ηρακλή Θεσσαλονίκης (Ηρακλής 1) στο Κατσάνειο, στην οποία συμμετέχουν δύο αθλητές της Εθνικής Ελλάδος. Η ομάδα μας αγωνίστηκε με μια πολύ ανώτερη ομάδα και έχασε με 3 - 0 μεά από έναν πολύ ωραίο αγώνα (Τα σετ 25 - 2, 25 - 12 και 25 - 19).

Εδώ θα βρείτε το πρόγραμμα των αγώνων και τα αποτελέσματα. Σας περιμένουμε όλους να ενισχύσετε την ομάδα μας στους αγώνες.

Για να δείτε τα βίντεο από τον αγώνα κάντε δεξι κλικ επάνω τους και επιλέξτε ΑναπαραγωγήPlay)