Σχολικός Αθλητισμός

ΑΓΩΝΕΣ ΑΓΟΡΙΩΝ

1ο Γυμν. Καλαμαριάς – 3ο Γυμν. Καλαμαριάς 49 – 27

1ο Γυμν. Καλαμαριάς – 2ο Γυμν. Καλαμαριάς 41 –  24

Ο τελικός αγοριών έγινε την Παρασκευή 21.05.99 και έληξε με νικητή το 10º Γυμνάσιο Καλαμαριάς.

ΑΓΩΝΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

1ο Γυμν. Καλαμαριάς – 6οΓυμν. Καλαμαριάς 45 – 38

1ο Γυμν. Καλαμαριάς – 4οΓυμν. Καλαμαριάς 37 – 1

Στον τελικό του εσωτερικού πρωταθλήματος Καλαμαριάς τα κορίτσια του 1ου Γυμνάσιου νίκησαν το 10ο Γυμνάσιο Καλαμαριάς, κατακτώντας το πρωτάθλημα.

Οι ομάδες κοριτσιών και αγοριών του 10ου και 1ου Γυμν. Καλαμαριάς με την Κα Μαργαρίτα Τριανταφύλλου, προπονήτρια των ομάδων μπάσκετ του γυμνασίου μας

Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης

Μεγάλη επιτυχία σημείωσαν τα κορίτσια και τα αγόρια του γυμνασίου μας στο Διανομαρχιακό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης Θεσσαλονίκης. Με την καθοδήγηση της καθηγήτριας Φυσικής Αγωγής Μαργαρίτας Τριανταφύλλου, κατάφεραν να κατακτήσουν και οι δύο ομάδες την πρώτη θέση του πρωταθλήματος.  Οι τελικοί αγώνες διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο στις 11 και 12 Μαΐου 1999.

Κορίτσια: 1ο Γυμν. Καλαμαριάς – 15ο Γυμν. Θεσσαλονίκης 34 – 21

Αγόρια: 1ο Γυμν. Μαλακωπής – 1ο Γυμν. Καλαμαριάς 45 –  55

Οι πρωταθλήτριες ομάδες καλαθοσφαίρισης του Διανομαρχιακού Πρωταθλήματος Θεσσαλονίκης 1999 με την κα Μαργαρίτα Τριανταφύλλου