Οι εκδρομές είναι ίσως οι περισσότερο ευχάριστες στιγμές των μαθητών στο σχολείο. Ειδικά η τριήμερη της Γ΄ Γυμνασίου προετοιμάζεται από την αρχή της κάθε σχολικής χρονιάς και μαζί με τη γιορτή αποφοίτησης αποτελεί την κορύφωση της τριετούς φοίτησης των μαθητών στο γυμνάσιο.

Κάθε χρόνο το σχολείο πραγματοποιεί πέντε (5) περιπάτους σε διαφορετικές μέρες της εβδομάδας τον καθένα, μια ημερήσια εκδρομή ολόκληρου του σχολείου και μια τριήμερη εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου. Εκδρομές επίσης πραγματοποιούνται στα πλαίσια των διαφόρων προγραμμάτων που υλοποιούνται στο σχολείο. Οι εκδρομές αυτές αποτελούν μέρος του κάθε προγράμματος και συνδέονται άμεσα με το περιεχόμενό του. Συμμετέχουν μόνο οι μαθητές που αποτελούν την ομάδα η οποία υλοποιεί το πρόγραμμα.

Παρακάτω παρουσιάζουμε φωτογραφίες από διάφορες εκδρομές που πραγματοποιήθηκαν στην Ελλάδα ή το εξωτερικό από τους μαθητές του σχολείου μας, με χρονολογική σειρά. Επιλέξτε την κάθε εκδρομή για να δείτε φωτογραφίες.

Εκδρομές
Περίπατοι