1η συνεδρίαση μαθητικών κοινοτήτων - Εκλογή Μαθητικού Συμβουλίου

Την Παρασκευή 25/09/2015 έγιναν οι εκλογές των 5μελών συμβουλίων των τμημάτων του σχολείου μας και την Τετάρτη 30/09/2015 πραγματοποιήθηκε η 1η συνεδρίαση των μαθητικών κοινοτήτων στην αυλή του σχολείου μας με θέμα την εκλογή του Μαθητικού Συμβουλίου (15μελές).

Ο υποδιευθυντής κος Λαντζούρης διάβασε ένα μέρος του Κανονισμού Μαθητικών Κοινοτήτων και στη συνέχεια καθορίστηκε η διαδικασία των εκλογών. Οι υποψήφιοι των φετεινών εκλογών παρουσιάστηκαν στη συνέλευση των μαθητών και πολλοί από αυτούς είπαν τις σκέψεις τους αιτιολογόντας την υποψηφιότητά τους. Στη συνέχεια έγινε η ψηφοφορία κατά τμήμα.