Γιορτή αποφοίτησης 2015-16

Η φετεινή γιορτή αποφοίτησης οργανώθηκε πάλι από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων στην αυλή του σχολείου την Τρίτη 21/06/2016. Παραβρέθηκαν εκτός από τους απόφοιτους πλέον μαθητές, πολλοί γονείς και συγγενείς τους.

Τη γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους ο Δήμαρχος Καλαμαριάς κος Θεοδόσης Μπακογλίδης, απόφοιτος κι αυτός του "Φροντιστηρίου Τραπεζούντος", η Αντιδήμαρχος Παιδείας, Αθλητισμού, Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης του Δήμου κα Νικολέτου-Σκάρλιου Βασιλική, η πρόεδρος Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κα Τσαπακίδου Αγγελική, ο δημοτικός σύμβουλος και καθηγητής του σχολείου μας κος Στέλιος Ματσαρίδης και η δημοτική σύμβουλος κα Κυφωνίδου Θεοδώρα.

Προλόγησαν ο Δήμαρχος κος Μπακογλίδης, η Διευθύντρια κα Ζιώγα, ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων δρ. Πανοσκάλτσης και οι μαθητές Δέσποινα Γερτζίκη και Κωνσταντίνος Κοκκολάτος. Στους μαθητές δόθηκαν αναμνηστικά και λεύκωμα αποφοίτων.