Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων Α' Γυμνασίου

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2015, έγινε η υποδοχή και ενημέρωση των Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου από τη διευθύντρια και τους καθηγητές του σχολείου μας που διδάσκουν στην Α' τάξη.

Μετά το καλωσόρισμα της κας Ζιώγα έγινε ενημέρωση από τον υποδιευθυντή κ. Λαντζούρη για βασικά θέματα της λειτουργίας και του κανονισμού του σχολείου,  καθώς και στις αρχές και αξίες των "Κανόνων Σχολικής Ζωής" οι οποίοι εδώ και λίγα χρόνια αποτελούν το σχολικό κανονισμό, αναγκαία προϋπόθεση για την απρόσκοπτη λειτουργία του σχολείου.

Στην εκδήλωση ήταν παρών και ο κος Πανοσκάλτσης πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, ο οποίος καλωσόρισε τους γονείς και αναφέρθηκε στις δραστηριότητες και προσπάθειες του Συλλόγου για τη στήριξη και βοήθεια στην άρτια λειτουργία του σχολείου.

Οι γονείς είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με τους εκπαιδευτικούς θέματα που αφορούν την εκπαιδευτική διαδικασία, τη φοίτηση των μαθητών αλλά και άλλα πρακτικά καθημερινά θέματα. Παράλληλα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μια παρουσίαση των εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων και καινοτόμων δράσεων του 1ου Γυμνασίου Καλαμαριάς "Φροντιστήριον Τραπεζούντος" του σχολικού έτους 2014-15.